Aktualitások

iso 9001

iso 14001

Minősített NATO

A CGS Autopath program értékelése

2018 november 20.

A CGS Autopath rövid leírása:

A CGS Autopath útcsatlakozások, kapubehajtók, egyéb létesítmények járhatósági vizsgálatára létrehozott szoftver, mellyel vízszintes, és magassági vizsgálatokat is készíthetünk, akár ütközés érzékeléssel. Ezek grafikus megjelenítésén túl az üldözőgörbékre vonatkozó, a geometriai adatokat tartalmazó elemzést is készíthetünk.

Előnyök:

                    Üldözőgörbés vizsgálat                                  Jármű oldalnézet és az elemzés eredménye

  • egyszerűen kezelhetőség, ergonómia
  •  járműpark sokszínűsége, testreszabhatósága, folyamatos frissítése és bővülése

Jármű paramétereinek szerkesztési lehetőségei

  • a járművek nyomvonalának megadásánál több opció közül is választhatunk (easy drive, vonalláncok, kézi irányítás), az adott feladat igényeit figyelembe véve
  • a megadott nyomvonalak dinamikusan szerkeszthetők

Nyomvonal dinamikus szerkesztése

  • ütközés érzékelés, mely során a problémás szakaszok kiemelve láthatók

Ütközés érzékelés

Hátrányok:

  • a kirajzolt üldözőgörbék, keréknyomok, sraffok további felhasználása nehézkes, az alkalmazásban megadható fóliabeállítás nem mindig marad meg
  • manuális irányítás során a program jelentősen lelassul, sok esetben lefagy, „erős” hardverrel rendelkező gépeken is. (Feltehetően szoftver-hardver optimalizációs hiányosságok miatt)
  • bár a jármű katalógus évről-évre bővül, célravezetőnek találnánk felvenni a kapcsolatot a nagyobb közösségi közlekedési vállalatok (Volán, BKK, stb.) műszaki osztályával egyeztetni, azok mértékadó járműveinek paramétereiről, majd ezekkel bővíteni a katalógust.
  • Érdemesnek tartanánk a jármű katalógust egyéb nagyméretű (pl.: mezőgazdasági) járművekkel is bővíteni.



Összegzés:

Véleményünk szerint CGS AutoPath program, funkciót tekintve (kis optimalizálást követően) kiválóan megállja a helyét, annak ergonómiai felépítése példaértékű. A felhasználói igények alapján bővített jármű katalógus kialakításával (és folytonos frissítésével) a program közel tökéletesen lesz képes célját betölteni.

 

 

Print

Aktualitások

Nagy segítség a kicsiknek

Az UVATERV Zrt. nem először tesz jótékony felajánlást, illetve mutat tettrekészséget pozitív társadalmi felelősségvállalás terén.

Bővebben

Reprezentációs költségek felajánlása.

Az UVATERV célja, hogy példamutató és színvonalas munkánkkal értéket teremtsünk, ugyanakkor tudjuk, hogy felelősséggel tartozunk környezetünkért, az itt élő emberekért, munkatársainkért és családjaikért.

 

Bővebben

Kiállítottunk a XIII. Térinformatikai Konferencián

2022. november 3-4.-én, immár 13. alkalommal került megrendezésre a Térinformatikai Konferencia és Szakkiállítás a Debreceni Egyetemen.
Az UVATERV Zrt. évek óta előadásokkal képviseli magát a szakmai eseménysorozaton, ám idén első alkalommal kiállítóként is megjelent.

Bővebben

Projektjeink

Felhajlított pászmavezetéssel készülő nagyteljesítményű, tartós normál és könnyűbetonból készülő híd-gerendacsalád fejlesztése

Kedvezményezett neve: UVATERV Út-, Vasúttervező Zártkörűen Működő Részvénytársaság
Projekt címe: Felhajlított pászmavezetéssel készülő nagyteljesítményű, tartós normál és könnyűbetonból készülő híd-gerendacsalád fejlesztése
Szerződött támogatás összege: 299 186 917 Ft
Támogatás mértéke: 58,752986%
Projekt befejezési dátuma: 2020.08.12.
Projekt azonosító száma: VEKOP-2.1.1-15-2016-00175

Bővebben

Igazi hídkülönlegesség a Tisza felett

Az M44-es gyorsforgalmi út Lakitelek-Tiszakürt útvonalán impozáns megjelenéssel és méretekkel bíró, új Tisza-híd épül.

Bővebben

Békéscsabai Földmérő Napok

2018. november 21-22.-én került megrendezésre a Békéscsabai Földmérő Napok.

        A Magyar Földmérési, Térképészeti és Távérzékelési Társaság (MFTTT), a Békés Megyei Kormányhivatal, és a Békés Megyei Mérnöki Kamara közös rendezvényén kollégánk, Stenzel Sándor is tartott előadást, "3D-technológiák alkalmazása az UVATERV Zrt. geodéziai megoldásaiban" címmel.

Bővebben

Print